• Індивідуальний авторський дизайн 

  • Гарантована якість

  • Гнучка система знижок

  • Доставка по всій країні

Категорії

Облаштування спальні: планування, меблі, стиль

Облаштування спальні: планування, меблі, стиль

як розставити меблі в спальніГрамотно спланований інтер'єр (кімната - спальня) - це не просто вдало підібрані предмети меблів, їх гармонійна компоновка, а й правильне розташування в просторі. Кожен окремий елемент повинен бути частиною єдиної композиції стилю і завершеності, створювати атмосферу спокою й умиротворення.

Спальня - це головне місце, де людина може відпочити після важкого дня, повноцінно виспатися і наповнитись енергію. Як розставити меблі у вузькій спальні, щоб в кімнаті стало затишно і комфортно?

Грамотна підготовка - запорука успіху

Облаштування спальні починається з планування: які меблі потрібні, яке спальне місце підходить під запити власників квартири, який предмет інтер'єру буде відповідати за конкретні функції та ін. Якщо в приміщенні вже зроблений ремонт, потрібно продумати, як розставити меблі в спальні. Але, якщо приміщення ще на стадії ремонту і в силу невеликої квадратури планується використання вбудованих предметів інтер'єру, розробити план розкладки потрібно ще до проведення капітального ремонту.

Якщо ви плануєте придбання добротних, якісних меблів з масиву дерева і металу, важливо заздалегідь підготувати місце для кожного елементу інтер'єру. Перестановка важких меблів - складна справа, невиправдана і нераціональна, краще попередньо продумати всі нюанси.

Як розставити меблі в спальні

Цій кімнаті не характерний надлишок меблів, тільки найнеобхідніші і функціональні об'єкти:

  • спальне місце;
  • шафа;
  • туалетний столик або тумбочка;
  • комод.

Вони повинні гармонійно виглядати на загальному тлі, вдало поєднуватися один з одним, правильно стояти щодо дверних і віконних прорізів.

Ліжко

Що стане головною підмогою повноцінного відпочинку? Вдало підібране ліжко, встановлене ​​в правильному місці. За рахунок значних габаритів цей предмет інтер'єру займає значну частину простору. Вдале розташування - головою до стіни зі збереженням вільного доступу до кожного краю ліжка (між ложем і стіною збоку має залишатися мінімум 70 см). Потрібно враховувати правила ергономіки і зручності, адже це місце відпочинку і релаксу.

Згідно філософії фен-шуй краще віддати перевагу ліжку на ніжках. Так позитивна енергія безперешкодно циркулює в просторі. Встановлювати ложе перед дверима не варто. Але як розставити меблі в квадратній спальні, де дверний прохід якраз по центру? Встановити ліжко до бічної стінки або в кут (по діагоналі), зберігши місце в головах для кутових тумб або оригінальної підставки під квіти.

Кілька рекомендацій як розставити меблі в спальні щодо ліжка:

  • перед спальним місцем не повинно бути дзеркал, шаф з дзеркальною фронтальною панеллю;
  • біля ліжка завжди встановлюють тумби, консолі або туалетні столики для зручного зберігання дрібних речей, косметики, преси, освітлювальних пристроїв. Тумби зможуть служити функціональною підставкою або елегантною прикрасою декору (сучасні виробники створюють воістину неповторні експонати);
  • поруч варто поставити стільчик або підставку під одяг.

Шафа

облаштування спальніОблаштування спальні не обходиться без використання місткої, функціональної шафи. Корпусні меблі дають більше переваг, ніж вбудовані - шафу можна поставити в будь-якому зручному місці, пересунути, з його допомогою розмежувати простір великої кімнати на зону відпочинку і прийому гостей, використовувати як захисний бар'єр для установки ліжка.

Якщо перед вами стоїть завдання, як розставити меблі в маленькій спальні, і крім шафи ще передбачається комод, варто зупинити вибір на невеликій шафі. Її внутрішнього простору досить для зберігання речей, постільних речей. Цей предмет меблів для економії простору варто посунути впритул до стіни або в кут, протилежний стіні розташування віконного прорізу (вміст шафи має добре висвітлюватися денним світлом).

Комод

Знаходить спальня стиль по-особливому домашній, якщо містить комод в ідентичному дизайні з шафою і тумбами. Цей атрибут спальної кімнати можна розташувати в будь-якому місці: впритул до інших меблів або автономно навпроти ліжка, використовувати як підставку під телевізор або в якості приліжкового туалетного столика.

Універсальний прийом

Облаштування спальні ускладнюється, якщо мова йде про приміщення мініатюрних розмірів. Потрібно не тільки знати, як розставити меблі в спальні, але і залишити зручні проходи для пересування. Готові гарнітури в такому випадку - не найкраще рішення. Варто вибрати модульну систему, з якою отримає спальня стиль, функціональність і більше вільного простору.